Հանդբոլի Լոռու մարզի ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ Վանաձորում անցկացվեցին մինչև 17 տարեկան և մինչև 14 տարեկան պատանիների միջազգային մրցաշարեր: Հարաբերությունները որոշեցին Վրաստանի և Հայաստանի երկուական թիմեր: Ֆինանսական դժվարությունների պատճառով,  մրցումներին չմասնակցեցին Երևանի հավաքականները:

Մինչև 17 տարեկանների մրցաշարում, բոլոր հանդիպումները հաղթանակով ավարտելով, ուժեղագույն ճանաչվեցին Թբիլիսիի հավաքականի (6 միավոր) խաղացողները: Նրանց հաջորդեցին Վանաձորի (4), Բաթումի (2), Ալավերդիի (0) ներկայացուցիչները:

Կրտսեր տարիքի պատանիների մրցաշարում ևս հաջողությունն ուղեկից էր թբիլիսցիներին` 6 միավոր: Ապա տեղեր զբաղեցրին Ալավերդիի (4), Վանաձորի (2), Բաթումի (0) հավաքականները: Ահա, թե ինչպիսի արդյունքներ գրանցվեցին հանդիպումներում.

Подробнее...

Խաղացանկ

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՄԻՆՉԵՎ 14 ՏԱՐԵԿԱՆ ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ

ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ 

ք. Երևան , հոկտեմբերի 9-12-ը

10.10.2018

ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ` 18:18 (9:8)

Արցախ-Աջափնյակ` 14:18 (4:8)

Մրցաշարի 2-րդ օր`

11.10.2018

Աջափնյակ-ՀԲՄԴ` 23:8 (9:2)

ԽՄՕՄՄ-Արցախ` 10:14 (9:5)

11.10.2018

ՀԲՄԴ-Արցախ` 7:22 (5:9)

Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ` 24:10 (12:6)

Մրցաշարային աղյուսակ`

1-ին` Աջափնյակ

2-րդ` Արցախ

3-րդ` ԽՄՕՄՄ

4-րդ` ՀԲՄԴ



Խաղացանկ

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՄԻՆՉԵՎ 12 ՏԱՐԵԿԱՆ ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ

ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ 

ք. Երևան , հոկտեմբերի 4-7-ը

05.10.2018 

Արցախ-Աջափնյակ` 9:4 (3:1) 

ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ` 3:26 (2:15) 

06.10.2018 

ԽՄՕՄՄ-Աջափնյակ` 24:5 (10:3) 

Արցախ-ՀԲՄԴ` 10:4 (4:4) 

07.10.2018 

ԽՄՕՄՄ-Արցախ`24:8 (13:4) 

Աջափնյակ-ՀԲՄԴ` 19:3 (7:1 


Խաղացանկ

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՄԻՆՉԵՎ 18 ՏԱՐԵԿԱՆ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

 

ապրիլի  17-22-ը, Երևան

18.04.2018

Վանաձոր-Գորբունով ՀԱ 29:34 (13:13)

ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ՝ 41:44 (18:23)

Արցախ-Աջափնյակ՝ 38:46 (13:21)


19.04.2018

Վանաձոր-Գավառ 46:40 (22:19)

Արցախ-ԽՄՕՄՄ՝ 47:21 (23:6)

ՀԲՄԴ-Աջափնյակ՝ 42:50 (15:23)

20.04.2018

Գորբունով ՀԱ- Գավառ` 45:35 (19:16) 

ՀԲՄԴ-ԼՂՀ` 24:47 (12:23)

Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ`32:25 (19:10)


21.04.2018

Գավառ-ԽՄՕՄՄ` 36:37 (20:17)

Աջափնյակ-Վանաձոր` 32:33 (12:15)

Գորբունով ՀԱ-Արցախ` 38:25 (14:12)

 

22.04.2018

ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ` 34:36 (19:19) (5-6-րդ տեղ)

Աջափնյակ-Արցախ` 30:34 (15:14) (3-4-րդ տեղ)

Վանաձոր-Գորբունով ՀԱ` 22:38 (13:16) (1-ին - 2-րդ տեղ)


Խաղացանկ

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ 17 ՏԱՐԵԿԱՆ ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

հոկտեմբերի 4-8-ը, ԼՂՀ

  

06.10.2017 

Վանաձոր-Աջափնյակ 18: 33 (4:15)

Արցախ - Շենգավիթ 26:16 (13:8)

 

07.10.2017

Շենգավիթ-Աջափնյակ 18:14 (9:6)

Վանաձոր-Արցախ 11:22 (7:9)

 

08.10.2017

Շենգավիթ-Վանաձոր 29:10 (17:5)

Աջափնյակ-Արցախ 14:30 (6:15)

 


ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ 17 ՏԱՐԵԿԱՆ ՊԱՏԱՆԻՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

16.04.2017-21.04.2017

17.04.2017

Շենգավիթ-Արցախ՝ 26:18 (12:6)

Վանաձոր-Աջափնյակ՝ 31:34 (18:16)

«Օլեգ Գորբունով» մ/ա-ԽՄՕՄՄ՝ 38:19 (18:9)

Գավառ-ՀԲՄԴ՝ 23:21 (9:8)

18.04.2017

ԽՄՕՄՄ-Վանաձոր 26:30 (10:19)

Արցախ-Գավառ՝ 35:15 (18:6)

ՀԲՄԴ-Շենգավիթ՝ 15:34 (8:21)

Աջափնյակ-«Օլեգ Գորբունով» մ/ա՝ 31:29 (18:15)

19.04.2017

Վանաձոր-«Օլեգ Գորբունով» մ/ա՝ 21:22 (9:11)

Գավառ-Շենգավիթ՝ 14:27 (7:18)

Արցախ-ՀԲՄԴ՝ 28:16 (15:7)

Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ՝ 28:20 (19:9)

20.04.2017

Գավառ-ԽՄՕՄՄ՝ 31:37 (18:16)

Վանաձոր-ՀԲՄԴ ՝ 38:27 (20:10)

Շենգավիթ-«Օլեգ Գորբունով» մ/ա՝ 23:22 (8:8)

Աջափնյակ-Արցախ՝ 33:35 (13:14)

21.04.2017

7-8-րդ տեղ՝ Գավառ-ՀԲՄԴ՝ 34:32 (13:13)

5-6-րդ տեղ՝ ԽՄՕՄՄ-Վանաձոր՝ 32:33 (20:15)

3-4-րդ տեղ՝ Ալավերդի-Աջափնյակ՝ 27:25 (15:13) 

1-ին, 2-րդ տեղ՝ Շենգավիթ-ԼՂՀ՝ 23:20 (9:11)

ՀՀ ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ 

16.10-21.10.2016 , ՇԵՆԳԱՎԻԹԻ Մ/Դ

 

17.10.2016

13:00 ՖԻՄԱ - Պոլտեխնիկ՝ 33:16 (14:4)

14:30 ԲԿՄԱ - ԼՂՀ 32:35 (15:21)

16:00 «ԳՈՐԲՈՒՆՈՎ» ակումբ - Վանաձոր՝ 26:38 (11:20)


18.10.2016

13:00 Պոլտեխնիկ- Վանաձոր՝ 29:35 (12:16)

14:30 ԼՂՀ - ՖԻՄԱ 26:45 (9:22)

16:00 «Գորբունով» ակումբ – ԲԿՄԱ 26:23 (17:11)


 19.10.2016

13:00 Պոլիտեխնիկ - «Գորբունով» ակումբ՝ 26:33 (15:16)

14:30 Վանաձոր - ԼՂՀ` 32:26 (16:10)

16:00 ՖԻՄԱ – ԲԿՄԱ` 40:25 (21:9)


20.10.2016

13:00 ԲԿՄԱ - Պոլիտեխնիկ՝ 29:28 (12:28)

14:30 ՎԱՆԱՁՈՐ – ՖԻՄԱ` 27:29 (14:13)

16:00 ԼՂՀ – «Գորբունով» ակումբ՝ 36:27 (17:13)

 

21.10.2016 

13:00 ԼՂՀ – Պոլիտեխնիկ` 34:19 (15:8)

14:30 «Գորբունով» ակումբ – ՖԻՄԱ`27:37 (15:17) 

16:00 Վանաձոր – ԲԿՄԱ` 33:18 (13:10)

 

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ 16 ՏԱՐԵԿԱՆ ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

/09.10-14.10.2016 թ. ք. Երևան/, Շենգավիթի մ/դ

10.10.2016

15:30 Աջափնյակ- Նոր-Նորք 20:6 (10:1)

16:30 ԼՂՀ- “Գորբունով” հանդբոլային ակումբ 30:15 (14:7)

17:30 Շենգավիթ- ԽՄՕՄՄ 30:18 (16:9)


11.10.2016

15:00 “Գորբունով” հանդբոլային ակումբ – Նոր-Նորք 23:6 (11:3)

16:00 ԼՂՀ - ԽՄՕՄՄ 22:15 (11:7)

17:00 Շենգավիթ - Աջափնյակ 24:22 (9:12)


12.10.2016

15:00 “Գորբունով” հանդբոլային ակումբ – Աջափնյակ 16:23 (10:11)

16:00 ԽՄՕՄՄ - Նոր-Նորք 26:5 (13:2)

17:00 Շենգավիթ - ԼՂՀ 29:19 (15:13)


13.10.2016

15:00 Նոր-Նորք - ԼՂՀ 1:33 (0:18)

16:00 Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ 22:15 (8:7)

17:00 “Գորբունով” հանդբոլային ակումբ – Շենգավիթ 17:29 (9:16)


14.10.2016

15:00 Աջափնյակ - ԼՂՀ 18:26 (9:12)

16:00 ԽՄՕՄՄ - “Գորբունով” հանդբոլային ակումբ 23:14 (11:7)

17:00 Նոր-Նորք - Շենգավիթ 8:39 (3:18)

 Մրցաշարային աղյուսակ`

1-ին`Շենգավիթ

2-րդ` LՂՀ

3-րդ` Նոր-Նորք

ՀՀ 16 ՏԱՐԵԿԱՆ ՊԱՏԱՆԻՆԵՐԻ 

ՀԱՆԴԲՈԼԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ

02.10-07.10.2016 Թ. ՇԵՆԳԱՎԻԹ Մ/Դ

03.10.2016թ.

 ԽՄՕՄՄ-ՇԵՆԳԱՎԻԹ /2-րդ ենթախումբ/` 25:34 (12:18)

 ԳՅՈՒՄՐԻ-ՎԱՆԱՁՈՐ/1-ին ենթախումբ/` 16:37 (6:14)

 ՀԲՄԴ-ԳԱՎԱՌ /2-րդ ենթախումբ/` 25:24 (15:17)

“ԳՈՐԲՈՒՆՈՎ” ԱԿՈՒՄԲ-ԼՂՀ /1-ին ենթախումբ/՝ 30:29 (13:17)

ԱՋԱՓՆՅԱԿ-Գավառ /2-րդ ենթախումբ/՝ 34:24 (20:11)


04.10.2016թ.

ԼՂՀ-ԳՅՈՒՄՐԻ /1-ին ենթախումբ/` 39:20 (16:13)

ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ /2-րդ ենթախումբ/՝ 35:24 (17:10)

ԱՋԱՓՆՅԱԿ-ՇԵՆԳԱՎԻԹ /2-րդ ենթախումբ/` 24:26 (14:12)

ՎԱՆԱՁՈՐ-ԱԼԱՎԵՐԴԻ ԱԿՈՒՄԲ /1-ին ենթախումբ/` 24:25 (15:12)

ՇԵՆԳԱՎԻԹ- ԳԱՎԱՌ /2-րդ ենթախումբ/` 31:19 (16:9)


05.10.2016թ.

ԼՂՀ-ՎԱՆԱՁՈՐ /1-ին ենթախումբ/` 23:32 (11:18)

ՇԵՆԳԱՎԻԹ- ՀԲՄԴ /2-րդ ենթախումբ/` 35:20 (20:8)

ԱՋԱՓՆՅԱԿ-ԽՄՕՄՄ /1-ին ենթախումբ/` 46:38 (23:15)

ԳՅՈՒՄՐԻ- ԳՈՐԲՈՒՆՈՎ” ԱԿՈՒՄԲ /1-ին ենթախումբ/` 18:39 (11:25)


06.10.2016թ.

ԳԱՎԱՌ-ԽՄՕՄՄ /2-րդ ենթախումբ/` 31:37 (17:22)

16:15 ՀԲՄԴ-ԱՋԱՓՆՅԱԿ /2-րդ ենթախումբ/` 30:38 (10:26)


07.10.2016թ.

Ալավերդի-Շենգավիթ՝ 23:19 (13:10)

Աջափնյակ-Վանաձոր՝ 36:32 (17:12)

ԽՄՕՄՄ-ԼՂՀ՝ 38:42 (16:19)

Գյումրի -ՀԲՄԴ՝ 20:37 (11:20)

Մրցաշարային աղյուսակ՝

1-ին՝ «Գորբունով» ակումբ

2-րդ՝ Շենգավիթ

3-րդ՝ Աջափնյակ 


Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ 

ՀՀ հանդբոլի 18տ. երիտասարդների առաջնության 

26-ը ապրիլ 01-ը մայիս, ք. Երևան

27.04.2016       (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 Վանաձոր-ԽՄՕՄՄ 37:18 (19:10)

16:30 ԼՂՀ-ՀԲՄԴ  35:37 (13:19)                                    

 28.04.2016 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 ԼՂՀ-Վանաձոր 30:36 (14:18) 

16:30 Աջափնյակ-ՀԲՄԴ 28:28 (11:14)

29.04.2016 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ 48:20 (23:10)

16:30 ՀԲՄԴ-Վանաձոր 34:34 (18:17)

 30.04.2016 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 Աջափնյակ-Վանաձոր 38:30 (16:13)

16:30 ԽՄՕՄՄ-ԼՂՀ 10:37 (3:17)

01.05.2016 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 Աջափնյակ-ԼՂՀ

16:30 ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ

 


Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 18տ. աղջիկների առաջնության

17-20-ը ապրիլ, ք. Երևան, ՖԻՄԱ-ի մ/դ

18.04.2016 (ՖԻՄԱ մ/դ)

16:30 Շենգավիթ-ՀԲՄԴ 25:10 (11:4)

18:00 Վանաձոր-Աջափնյակ 16:23 (5:10)

19.04.2016 (ՖԻՄԱ մ/դ)

16:30 Աջափնյակ-Շենգավիթ 16:19 (9:10)

18:00 Վանաձոր-ՀԲՄԴ 21:20 (8:11)

20.04.2016 (ՖԻՄԱ մ/դ)

14:00 Վանաձոր-Շենգավիթ 14:25 (5:12)

16:30 ՀԲՄԴ-Աջափնյակ 7:17 (5:6)

Մրցաշարային աղյուսակ`

Շենգավիթ` 6 միավոր

Աջափնյակ` 4 միավոր 

Վանաձոր` 2 միավոր

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ 

ՀՀ հանդբոլի 14տ. պատանիների առաջնության 

10-15-ը ապրիլքՎանաձոր, Մարզադպրոցի դահլիճ

11.04.2016

N 1  13:00 ՀԲՄԴ - Վանաձոր 21:15 (10:5)

N 2  14:30 Շենգավիթ - Ալավերդի 31:18 (16:6)

N 3  16:00 ԽՄՕՄՄ - Աջափնյակ 33:28 (15:10)

12.04.2016

N 4 11:00 ՀԲՄԴ - Գյումրի 36:15 (15:4)

N 5 12:30 Ալավերդի - ԽՄՕՄՄ 21:27 (12:9)

N 6 14:00 Շենգավիթ - Աջափնյակ 31:7 (17:3)

13.04.2016

N 7  Շենգավիթ - ԽՄՕՄՄ 24:19 (10:7)

N 8 Աջափնյակ - Ալավերդի 20:22 (9:10)

N 9 Գյումրի - Վանաձոր 10:16 (5:4)

14.04.2016

Գյումրի - Աջափնյակ 12:27 (4:11)

Վանաձոր - Շենգավիթ 9:29 (4:13)

ՀԲՄԴ - ԽՄՕՄՄ 29:30 (10:13)

15.04.2016

Աջափնյակ - Ալավերդի 18:22 (7:13)

Վանաձոր - ՀԲՄԴ 10:31 (7:13)

Շեգավիթ - ԽՄՕՄՄ 26:15 (16:6)

Մրցաշարային աղյուսակ՝

1-ին՝ Շենգավիթ

2-րդ՝ ԽՄՕՄՄ

3-րդ՝ ՀԲՄԴ

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 14տ. աղջիկների առաջնության

03-08-ը ապրիլ, ք. Վանաձոր

04.04.2016       (Վանաձորի մ/դ)                                                                    

14:3Ալավերդի-Աջափնյակ 15:19 (8:11)

16:00 ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ 15:18 (8:5)


05.04.2016 (Վանաձորի մ/դ )

12:30 Ալավերդի-ՀԲՄԴ 16:12 (6:5)

14:00 Վանաձոր-ԽՄՕՄՄ 6:14 (4:10)


06.04.2016 (Վանաձորի մ/դ)

12:30 Աջափնյակ-ՀԲՄԴ 20:18 (11:9)

14:00 Վանաձոր-Ալավերդի 14:18 (8:9)


07.04.2016 (Վանաձորի մ/դ)

11:00 ԽՄՕՄՄ-Ալավերդի 8:7 (4:2)

14:00 Աջափնյակ-Վանաձոր 19:10 (15:4)


08.04.2016 (Վանաձորի մ/դ)

12:30 ԽՄՕՄՄ-Աջափնյակ 9:13 (5:8)

14:00 ՀԲՄԴ-Վանաձոր 6:11 (3:4)

 Մրցաշարային աղյուսակ՝

1-ին Աջափնյակ՝ 8 միավոր

2-րդ ԽՄՕՄՄ՝ 6 միավոր

3-րդ Ալավերդի՝ 4 միավոր

4-րդ Վանաձոր՝ 2 միավոր

5-րդ ՀԲՄԴ՝ 0 միավոր

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 13տ. պատանիների եզրափակիչ առաջնության

15-20-ը նոյեմբեր, ք. Երևան

16.11.2015(Ժող. ինստ.մ/դ)

16:00 Շենգավիթ-ՀԲՄԴ 21:11 (8:8)

17:00 ԽՄՕՄՄ 2-Աջափնյակ 9:36 (6:19)

18:00 ԽՄՕՄՄ 1-Գյումրի 22:8 (9:5)

17.11.2015 (Ժող. ինստ.մ/դ)

16:00 Շենգավիթ-Աջափնյակ 18:15 (9:10)

17:00 ԽՄՕՄՄ 2-ԽՄՕՄՄ 1 9:31 (5:19)

18:00 ՀԲՄԴ-Գյումրի 29:9 (18:5)

18.11.2015 (Ժող. ինստ.մ/դ)

17:00 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ 1 25:16 (8:7)

18:00 Շենգավիթ-Գյումրի 23:5 (12:2)

19:00 ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ 2 41:7 (22:4)

19.11.2015 (Ժող. ինստ.մ/դ)

17:00 Շենգավիթ-ԽՄՕՄՄ 1 25:18 (15:10)

18:00 Գյումրի-ԽՄՕՄՄ 2 16:13 (7:4)

19:00 Աջափնյակ-ՀԲՄԴ 27:28 (16:17)

20.11.2015 

15:00 Գյումրի-Աջափնյակ(ՖԻՄԱ մ/դ)

17:00 ԽՄՕՄՄ 1-ՀԲՄԴ(Ժող. ինստ.մ/դ) 

18:00 Շենգավիթ-ԽՄՕՄՄ 2(Ժող. ինստ.մ/դ) 

 

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 15տ. աղջիկների եզրափակիչ առաջնության

08-13-ը նոյեմբեր, ք. Երևան

09.11.2015(Ֆին. նախ. Մ/Պ) 

ՀԲՄԴ - Նոր-Նորք 8:9 (3:4)

Շենգավիթ - ԽՄՕՄՄ 23:18 (12:8)

10.11.2015

Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ 10:10 (7:3) 

Շենգավիթ - ՀԲՄԴ 21:12 (12:4)

11.11.2015

ԽՄՕՄՄ - ՀԲՄԴ  12:5 (4:4)

Աջափնյակ - Նոր-Նորք 19:9 (9:3)

12.11.2015

Աջափնյակ - ՀԲՄԴ 28:5 (7:3)

Նոր-Նորք - Շենգավիթ 15:27 (8:16)

13.11.2015

Աջափնյակ - Շենգավիթ 16:15 (12:7)

Նոր-Նորք - ԽՄՕՄՄ 2:20 (1:15)

Մրցաշարային աղյուսակ

1.Աջափնյակ՝ 7 միավոր

2.Շենգավիթ՝ 6 միավոր

3.ԽՄՕՄՄ՝ 5 միավոր

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 15տ. պատանիների եզրափակիչ առաջնության

01-06-ը նոյեմբեր, ք. Երևան

02.11.2015(Ֆին. նախ. Մ/Պ) 

ԽՄՕՄՄ - Ալավերդի 22:26 (14:11)

Աջափնյակ - Գավառ 33:20 (14:7)

Շենգավիթ - Վանաձոր 24:28 (14:10)

03.11.2015

Շենգավիթ - Գավառ 21:11 (7:6)

Վանաձոր - Ալավերդի 27:29 (13:12)

Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ 26:24(12:12)

04.11.2015

Գավառ - ԽՄՕՄՄ 23:30 (13:13)

Շենգավիթ - Ալավերդի 20:21 (12:12)

Վանաձոր - Աջափնյակ 26:28 (15:17)

05.11.2015

Գավառ - Վանաձոր 23:36 (9:17)

Ալավերդի - Աջափնյակ 20:29 (14:14)

Շենգավիթ - ԽՄՕՄՄ 26:25 (14:13)

06.11.2015

Ալավերդի - Գավառ 18:14 (8:5)

ԽՄՕՄՄ - Վանաձոր 23:32 (7:21)

Շենգավիթ - Աջափնյակ 21:30 (9:17)

Մրցաշարային աղյուսակ`

1. Աջափնյակ` 10 միավոր

2. Ալավերդի` 8 միավոր

3. Վանաձոր` 6 միավոր

 

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 17տ. Երիտասարդների եզրափակիչ առաջնության

25-30-ը հոկտեմբեր, ք. Երևան

26.10.2015(Ֆին. նախ. Մ/Պ) 

15:00 ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ 31:30 (18:13)

16:30 ԼՂՀ-Աջափնյակ 24:40 (11:15)

27.10.2015 (Ֆին. նախ. Մ/Պ) 

15:00 Վանաձոր-ԽՄՕՄՄ 33:21 (15:11)

16:30 ՀԲՄԴ-ԼՂՀ 41:35 (25:18)

28.10.2015 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 ԽՄՕՄՄ-ԼՂՀ 18:42 (5:22)

16:30 Վանաձոր-Աջափնյակ 21:34 (9:15)

29.10.2015 (Ֆին. նախ. Մ/Պ)

15:00 Վանաձոր-ԼՂՀ  37:38 (17:18)

16:30 Աջափնյակ-ՀԲՄԴ  39:31 (20:15)

30.10.2015 (ՖԻՄԱ Մ/Դ)

13:00 Վանաձոր-ՀԲՄԴ 26:27 (12:13)

14:30 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ 36:26 (15:15)

 

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի 17տ. աղջիկների եզրափակիչ առաջնության

18-23-ը հոկտեմբեր, ք. Վանաձոր

19.10.2015

14:00 ԼՂՀ-Աջափնյակ 22:11

15:30 Ալավերդի-Վանաձոր 7:15

20.10.2015 

12:00 Ալավերդի-ԼՂՀ 6:43

13:30 Շենգավիթ-Վանաձոր 44:14

21.10.2015 

12:00 Շենգավիթ-Աջափնյակ 37:16

13:30 Վանաձոր-ԼՂՀ 13:39

22.10.2015

12:00 Շենգավիթ-ԼՂՀ 34:31

13:30 Աջափնյակ-Ալավերդի 31:12

23.10.2015

11:00 Շենգավիթ-Ալավերդի 36:14

12:30 Աջափնյակ-Վանաձոր 14:13

  

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ

    11-16-ը հոկտեմբեր, ք. Երևան

12.10.2015(Ֆին. Նախ. մ/պ) 

14:00 ՖԻՄԱ-ՀԲՄԴ 37:26 (18:11)

15:30 Վանաձոր-ԽՄՕՄՄ 31:21 (17:8)

17:00 ԵՐՊԻ-Աջափնյակ 22:25 (9:11)

13.10.2015(Ֆին. Նախ. մ/պ)

14:00 ՀԲՄԴ-ԵՐՊԻ 24:19 (9:9)

15:30 ՖԻՄԱ-Աջափնյակ 33:14 (19:6)

17:00 Քվանտ-Վանաձոր 25:30 (13:16)

14.10.2015(Ֆին. Նախ. մ/պ)

14:00 Քվանտ-ԽՄՕՄՄ 34:25 (19:11)

15:30 ՖԻՄԱ-ԵՐՊԻ 29:9 (13:4)

17:00 ՀԲՄԴ-Աջափնյակ 30:22 (17:12)

15.10.2015(ՖԻՄԱ մ/դ)

14:00 2-րդ ենթ. 3—րդ տեղ-1-ին ենթ. 3-րդ տեղ՝  ԽՄՕՄՄ-Աջափնյակ  21:15 (8:8)

15:30 1-ին ենթ. 2-րդ տեղ-2-րդ ենթ. 1-ին տեղ     ՀԲՄԴ-Վանաձոր 33:37 (14:20)

17:00 2-րդ ենթ. 2-րդ տեղ-1-ին ենթ. 1-ին տեղ     Քվանտ-ՖԻՄԱ 28:32 (18:14)

16.10.2015(ՖԻՄԱ մ/դ)

15:00 3-րդ և 4-րդ տեղերի խաղ ` ՀԲՄԴ - Քվանտ 53:32 (21:19)

16:30 1-ին և 2-րդ տեղերի խաղ` ՖԻՄԱ - Վանաձոր 27:23 (12:9)

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 ՀՀ հանդբոլի 13տ. աղջիկների եզրափակիչ առաջնության

 04-09-ը հոկտեմբեր, ք. Երևան

 

  05.10.2015                              

 ԼՂՀ-ՀԲՄԴ 9:30 (3:15)

 Շենգավիթ-ԽՄՕՄՄ 5:19 (4:8)

  06.10.2015 

 Շենգավիթ-ԼՂՀ 18:5 (11:2)

 Աջափնյակ-ՀԲՄԴ 17:8 (8:5)

 07.10.2015  

Աջափնյակ-Շենգավիթ 8:6 (6:3)

ԽՄՕՄՄ-ԼՂՀ 29:8 (15:4)

08.10.2015 

Աջափնյակ-ԼՂՀ 25:7 (15:4)

ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ 17:15 (8:5)

 09.10.2015 

 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ

 ՀԲՄԴ-Շենգավիթ

 

 

 


Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 13տ. պատանիների առաջին շրջանի առաջնության

01-06-ը հունիս, ք. Երևան

02.06.15

14:00 Գյումրի- Շենգավիթ 9:14 (6:6)

15:00 ԽՄՕՄՄ 1 – Աջափնյակ 11:12 (5:5)

16:00 ՀԲՄԴ – ԽՄՕՄՄ 2 21:3 (14:1)

03.06.15

11:00 ՀԲՄԴ – Շենգավիթ 9:10 (4:5)

12:00 ԽՄՕՄՄ 1 – ԽՄՕՄՄ 2 17:4 (9:2)

13:00 Աջափնյակ – Գյումրի 14:18 (6:7)

04.06.15

11:00 Շենգավիթ  – ԽՄՕՄՄ 1 10:22 (5:10)

12:00 Գյումրի – ՀԲՄԴ 15:19 (8:9)

13:00 ԽՄՕՄՄ 2 – Աջափնյակ 5:28 (3:16)

05.06.15

11:00 ԽՄՕՄՄ 2 – Շենգավիթ 1:28 (1:19)

12:00 Գյումրի – ԽՄՕՄՄ 1 21:14 (8:8)

13:00 ՀԲՄԴ – Աջափնյակ 18:18 (9:16)

06.06.15

11:00 ԽՄՕՄՄ 2 – Գյումրի 4:26 (2:17)

12:00 Աջափնյակ – Շենգավիթ 11:19 (7:8)

13:00 ԽՄՕՄՄ 1 - ՀԲՄԴ  17:27 (8:11)

 

Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 13տ. աղջիկների առաջին շրջանի առաջնության

18-23-ը մայիս, ք. Երևան

19.05.2015 (Ֆին. նախ. մ/դ)                   

          14:00 ԽՄՕՄՄ-ԼՂՀ 25:2 (13:1)                                                          

          15:00 Շենգավիթ-ՀԲՄԴ 3:18 (0:10)                                      

20.05.2015 (Ֆին. նախ. մ/դ)                                                               

          15:00 Աջափնյակ-ԼՂՀ 23:2 (13:2)                                   

          16:00 ԽՄՕՄՄ-Շենգավիթ 19:8 (11:5)                                           

21.05.2015 (Ֆին. նախ. մ/դ)

          14:00 ՀԲՄԴ-Աջափնյակ 7:12 (4:8)

          15:00 ԼՂՀ-Շենգավիթ 3:9 (0:5)

 22.05.2015 (Ֆին. նախ. մ/դ) 

          14:00 ԽՄՕՄՄ-Աջափնյակ 13:11 (5:7)

           15:00 ՀԲՄԴ-ԼՂՀ 14:3 (7:1)

23.05.2015 (ՖԻՄԱ)

           12:00 Շենգավիթ-Աջափնյակ 3:22 (3:14)

           13:00  ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ 8:11 (5:6)


Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 15տ. պատանիների առաջին շրջանի առաջնության 

04-09-ը մայիս, ք. Վանաձոր 

05.05.2015                                                 

13:00 Գյումրի-Գավառ 8:32                                    

14:00 Վանաձոր-Տաշիր 22:12                         

15:00 Ալավերդի-ԼՂՀ 28:11                            

06.05.2015                                                

11:00 Վանաձոր-Գյումրի 28:12                         

12:00 Ալավերդի-Տաշիր 23:5                       

13:00 ԼՂՀ-Գավառ  18:23                                   

07.05.2015 

11:00 Ալավերդի-Գավառ 21:13

12:00 Տաշիր-Գյումրի 4:20

13:00 ԼՂՀ-Վանաձոր 22:28

08.05.2015  

 11:00 Ալավերդի-Գյումրի 34:11

 12:00 Գավառ-Վանաձոր 14:24

 13:00 Տաշիր-ԼՂՀ 3:28

 09.05.2015 

10:00 Գյումրի-ԼՂՀ 14:9

11:00 Ալավերդի-Վանաձոր 40:25

12:00 Գավառ-Տաշիր 28:12


Խ Ա Ղ Ա Ց Ա Ն Կ 

ՀՀ հանդբոլի կանանց առաջնության 

20-23-ը ապրիլ, ք. Երևան

                   21.04.2015 (ՖԻՄԱ)

14:00 ԼՂՀ-ՖԻՄԱ 24:38 (12:15)

15:00 ՀԲՄԴ-Հումանիտար քոլեջ 10:15 (20:29)

22.04.2015 (ՖԻՄԱ)

14:00 ԼՂՀ-Հում. քոլեջ 30:47(11:23)

15:00 ՖԻՄԱ-ՀԲՄԴ 24:18 (12:10)

23.04.2015 (ՖԻՄԱ)

11:00 ԼՂՀ-ՀԲՄԴ 23:28 (11:14)

12:30 Հում. քոլեջ-ՖԻՄԱ 35:36

 

 

   ԽԱՂԱՑԱՆԿ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 15տ. աղջիկների առաջին շրջանի առաջնության

12-17-ը ապրիլ, ք. Երևան

 

                   13.04.2015 (Ֆին. նախ. մարզադահլիճ)

 

13:00 Քաջարան-Աջափնյակ 8:15 (4:9)

14:00 Շենգավիթ-ՀԲՄԴ 21:19 (11:8)

15:00 Նոր-Նորք-ԽՄՕՄՄ 15:2 (9:1)

 

14.04.2015 (Ֆին. նախ. մարզադահլիճ)

 

13:00 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ 8:18 (4:9)

14:00 Քաջարան-ՀԲՄԴ 16:26 (7:16)

15:00 Շենգավիթ-Նոր-Նորք 21:16 (9:8)

 

15.04.2015 (Ֆին. նախ. մարզադահլիճ)

 

13:00 ԽՄՕՄՄ-Քաջարան 28:10 (14:4)

14:00 ՀԲՄԴ-Նոր-Նորք 17:14 (9:4)

15:00 Աջափնյակ-Շենգավիթ 24:21 (11:14)

 

16.04.2015 (Ֆին. նախ. մարզադահլիճ)

 

13:00 Քաջարան-Նոր-Նորք 8:11 (3:4)

14:00 ԽՄՕՄՄ-Շենգավիթ 19:23 (9:10)

15:00 ՀԲՄԴ-Աջափնյակ 18:24 (10:17) 

 

17.04.2015 (ՖԻՄԱ)

 

13:00 Քաջարան-Շենգավիթ 25:37 (15:17)

14:00 Նոր-Նորք-Աջափնյակ 9:18 (3:11)

15:00 ԽՄՕՄՄ-ՀԲՄԴ 20:11 (10:7)

 ԽԱՂԱՑԱՆԿ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 17տ. Պատանիների առաջին շրջանի առաջնության

01-06-ը ապրիլ, ք. Երևան

 

 02.04.2015 (ՄԻԿԱ)

13:00 ՀԲՄԴ-ԽՄՕՄՄ 30:19 (12:7)

14:30 Վանաձոր-ԼՂՀ 29:17 (16:11)

16:00 Աջափնյակ- Գավառ 39:23

 

03.04.2015 (ՄԻԿԱ)

 

13:00 Գավառ -ԼՂՀ 18:31 (5:15)

14:30 ՀԲՄԴ-Վանաձոր 27:18 (11:9)

16:00 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ40:20 (14:4)

 

04.04.2015 (Շենգավիթ)

 

11:00 Աջափնյակ-ԼՂՀ 36:35 (19:14)

12:30 ԽՄՕՄՄ-Վանաձոր 21:42 (11:19)

10:00 Գավառ - ՀԲՄԴ 24:34 (10:17)

 

 05.04.2015 (ՄԻԿԱ)

 

13:00 ԼՂՀ-ՀԲՄԴ 32:32 (15:14)

14:30 ԽՄՕՄՄ-Գավառ 30:26 (10:12)

16:00 Աջափնյակ-Վանաձոր 28:22 (13:7)

 

06.04.2015 (ՄԻԿԱ)

 

13:00 ԼՂՀԽՄՕՄՄ 26:25 (15:12)

14:30 Վանաձոր - Գավառ 19:15 (13:9)

16:00 Աջափնյակ - ՀԲՄԴ 31:27 (16:13)

                                                  

     ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի մինչև 16 տարեկան հանդբոլիստուհիների առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի

Նոյեմբերի 5-7-ը, Երևան, ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ

 

05.11.14

ԼՂՀ-Աջափնյակ` 26:9 (12:3)

Շենգավիթ-ԽՄՕՄՄ`40:17 (17:9)

 

06.11.14

Աջափնյակ-Շենգավիթ` 3:34 (1:20)

ԼՂՀ- ԽՄՕՄՄ` 27:15(18:8)

 

07.11.14

ԼՂՀ-Շենգավիթ`16:32 (8:17)

ԽՄՕՄՄ-Աջափնյակ`10:23 (6:10) 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 Հայաստանի մինչև 14 տարեկան հանդբոլիստների առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի

 Հոկտեմբերի 26-31-ը, Երևան,  Երևանի պետական Ճարտարագիտական համալսարանի մարզասրահ

 27.10.2014

ԼՂՀԽՄՕՄՄ`` 24:34 (11:18)

ՀՄԴՎանաձոր` 22:33 (11:18)

ԱջափնյակԱլավերդի`26:31 (15:17)

 

28.10.2014

ԼՂՀՎանաձոր` 18:26(11:11)

ԽՄՕՄՄ –  Ալավերդի` 31:37(15:22)

ՀՄԴԱջափնյակ` 21:32 (11:18)

 

29.10.2014

ԼՂՀԱլավերդի` 30:37 (15:19)

ՎանաձորԱջափնյակ` 22:25 (13:11)

ԽՄՕՄՄ –  ՀՄԴ` 27:21  (19:9)

 

30.10.2014

ՎանաձորԽՄՕՄՄ` 25:25 (14:15)

Ալավերդի  – ՀՄԴ` 29:15(29:15)
`

ԼՂՀ  – Աջափնյակ` 28:32 (13:19)

 

31.10.2014

Ալավերդի –  Վանաձոր` 29:29 (18:16)

ԼՂՀ –  ՀՄԴ` 28:29 (15:15)

Աջափնյակ –   ԽՄՕՄՄ` 33:28 (16:11)

                       

 

      ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 Հայաստանի հանդբոլի մինչև 16 տարեկան պատանիների առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի,

19-24-ը հոկտեմբերի, Երևանի «Դինամո» մարզասրահ

 

20.10.2014

ԼՂՀՇենգավիթ` 39:18 (20:4)

ՀՄԴՎանաձոր` 30:33 (11:15)

Աջափնյակ-Ալավերդի` 30:23 (16:11)

 

21.10.2014

ԼՂՀՎանաձոր` 24:23 (8:11)

ՀՄԴԱջափնյակ` 20:24 (8:12)

ՇենգավիթԱլավերդի` 19:17 (10:10)


 22.10.2014

ԼՂՀԱլավերդի՝ 27:18 (14:8)

ՎանաձորԱջափնյակ՝ 13:29 (8:11)

Շենգավիթ - ՀՄԴ՝ 20:39 (8:18)

 

 23.10.2014

Վանաձոր - Շենգավիթ` 22:14 (11:7)

Ալավերդի - ՀՄԴ` 24:36 (8:17)

ԼՂՀ- Աջափնյակ` 27:34 (12:16)


24.10.2014

Ալավերդի - Վանաձոր` 12:22 (7:12)

ԼՂՀ - ՀՄԴ` 26:31 (8:14)

Աջափնյակ - Շենգավիթ` 32:19 (17:8)

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի մինչև 14 տարեկան հանդբոլիստուհիների 2014-ի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի

15-19-ը հոկտեմբերի, Երևան, Ժողտնտեսության ինստիտուտի մարզասրահ

15.10.2014

ԼՂՀՔաջարան` 32:10 (16:4)

ԽՄՕՄՄԱջափնյակ` 23:26 (13:15)

 

16.10.2014

ԽՄՕՄՄՔաջարան` 29:18(16:7)

ՇենգավիթԱջափնյակ` 34:29 (19:15)

 

17.10.2014

ԱջափնյակՔաջարան` 26:18 (18:8)

ՇենգավիթԼՂՀ` 43:26 (19:13)

 

18.10.2014

ՇենգավիթՔաջարան` 59:23 (32:10)

ԼՂՀԽՄՕՄՄ` 15:22 (6:14)

 

19.10.2014

ԼՂՀ- Աջափնյակ` 16:28 (8:11)

Շենգավիթ - ԽՄՕՄՄ` 44:26 (26:10)

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

ՀՀ հանդբոլի մինչև 14 տարեկան պատանիների առաջնության առաջին շրջան

Գյումրի, մայիսի 13-16-ը

14.05.14

Վանաձոր - Արցախ` 32:21 (15:10)
Ալավերդի - Գյումրի` 24:14 (12:6)


15.05.14

Գյումրի - Վանաձոր` 17:30 (6:17)
Արցախ - Ալավերդի` 15:27 (7:17)

16.05.14

 Գյումրի - Արցախ` 16:24 (11:13)
 Վանաձոր - Ալավերդի` 22:23 (10:11) 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի մինչև 18 տարեկան հանդբոլիստների առաջնության մայիսի 7-11-ը

Երևանի ճարտարագիտական համալսարանի մարզասրահ

07.05.14
Վանաձոր-ԽՄՕՄՄ` 43:20
(25:7)
Ալավերդի-Արցախ`43:41
(18:18)
Պոլիտեխնիկ-Աջափնյակ` 21:36
(9:18)

08.05.14
Պոլիտեխնիկ-ԽՄՕՄՄ` 30:36
(13:16)
Արցախ-ՀՄԴ` 27:28
(12:12)
Աջափնյակ-Վանաձոր` 25:30
(12:11)

09.05.14
Պոլիտեխնիկ-Վանաձոր` 14:33 
(6:17)
 ՀՄԴ-Ալավերդի` 29:30
(16:17)
 Աջափնյակ-ԽՄՕՄՄ` 41:25
(22:13)
                     

Եզրափակիչ

10.05.14
ԽՄՕՄՄ-Արցախ` 45:41
(20:22)

Աջափնյակ-Ալավերդի` 34:29 (14:15)

Վանաձոր-ՀՄԴ` 40:32 (20:16)

11.05.14

Վանաձոր-Ալավերդի`42:32 (21:17)

Աջափնյակ-ՀՄԴ` 24:26 (11:12)

ԽՄՕՄՄ-Արցախ` 45:41 (21:19)


                                          

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի մինչև 18 տարեկան հանդբոլիստուհիների առաջնության,

2014-ի ապրիլի 8-11-ը, Երևան, Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մարզասրահ

 

09.04.14

Շենգավիթ  -  Վանաձոր` 27:20 (14:9)

ՀՄԴ  -  Արցախ`23:18 (11:7)

 

10.04.14

Շենգավիթ - Արցախ` 39:24 (19:13)

Վանաձոր - ՀՄԴ`19:24 (10:12)

 

11.04.14

13:30  Վանաձոր   -   Արցախ

17:00  Շենգավիթ   -   ՀՄԴ


ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հանդբոլի Երևանի 2014 թ.պատանեկան առաջնության,

Շենգավիթի մարզադպրոցի մարզադահլիճ

 


08.04.14

ԽՄՕՄՄ - Աջափնյակ` 25:49 (10:23)

Դավթաշեն - Շենգավիթ` 21:23 (7:10)

 

09.04.14

ԽՄՕՄՄ - Շենգավիթ` 33:38 (16:19)

Աջափնյակ - Դավթաշեն` 19:23 (8:10)

 

10.04.14

Շենգավիթ - Աջափնյակ` 26:28 (12:16)

ԽՄՕՄՄ - Դավթաշեն` 27:28 (13:10)


ԽԱՂԱՑԱՆԿ

ՀՀ ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՄԻՆՉԵՎ 16 ՏԱՐԵԿԱՆ ԱՂՋԻԿՆԵՐԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ

(առաջին շրջան)

 

26.03.14

ԱրցախԱջափնյակ` 26:9 (15:4)

ԿոտայքԽՄՕՄՄ ` 10:21 (7:13)

ՇենգավիթՔաջարան` 34:5 (12:2)

 

27.03.14

ԱրցախՔաջարան` 39:9 (19:4)

ԱջափնյակԽՄՕՄՄ` 19:29 (11:13)

ՇենգավիթԿոտայք` 36:8 (19:13)

 

28.03.14

ԱրցախՇենգավիթ` 12:32 (4:12)

Կոտայք Աջափնյակ` 9:23 (4:7)

ԽՄՕՄՄ – Քաջարան` 20:3 (9:2)


29.03.14

ԽՄՕՄՄ – Արցախ` 12:37 (6:21)

ՔաջարանԿոտայք` 4:16 (2:10)

ԱջափնյակՇենգավիթ`1:19 (5:32)

 

30.03.14

ՔաջարանԱջափնյակ` 7:15 (3:10)

ԽՄՕՄՄ – Շենգավիթ` 17:24 (7:12)

ԱրցախԿոտայք` 25:14 (12:6)

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի  մինչև 16 տարեկան պատանիների հանդբոլի առաջնության փնջային մրցաշար

Առաջին շրջան

Երևան, Շենգավիթի համայնքի համալիր մարզադպրոցի դահլիճ

 

12.02.14

ԼՂՀՎանաձոր` 40:42 (17:19)

ԱլավերդիԿոտայք` 30:26 (20:16)

 

13.02.14

ՎանաձորԱլավերդի`36:24 (18:8)

ԿոտայքԼՂՀ`18:39 (12:25)


14.02.14

ԼՂՀԱլավերդի` 35:11 (19:6)

ԿոտայքՎանաձոր`28:16 (16:5)

  ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի մինչև 17 տարեկան հանդբոլիստների առաջնության եզրափակիչ

 8-13-ը հոկտեմբեր, Վանաձոր

09.10.13

ԽՄՕՄՄ – Ալավերդի` 28:47 (12:21)
ՀՄԴ  – Աջափնյակ` 17:27 (9:12)
Արցախ – Վանաձոր` 28:42 (13:23)

10.10.13

Ալավերդի – Արցախ` 39:27 (20:16)
ԽՄՕՄՄ – Աջափնյակ` 29:36 (10:20)
ՀՄԴ – Վանաձոր` 22:32 (10:11)

11.10.13

ԽՄՕՄՄ – Արցախ `27:37 (10:14)
Ալավերդի – ՀՄԴ` 30:21 (16:8)
Աջափնյակ – Վանաձոր` 30:24 (15:8)

12.10.13

Արցախ – ՀՄԴ` 21:32 (10:15)
Աջափնյակ – Ալավերդի` 30:29 (17:17)
ԽՄՕՄՄ – Վանաձոր` 33:43 (18:20)

13.10.13

10:00 Արցախ – Աջափնյակ
11:30 Վանաձոր – Ալավերդի
13:00 ԽՄՕՄՄ  – ՀՄԴ

                                        ԽԱՂԱՑԱՆԿ
Հայաստանի ուսանողական մարզական խաղերի ծրագրով հանդբոլիստների մրցաշարի

2-6-ը հոկտեմբերի, Երևան, ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ

2.10.13

Երևանի պետական համալսարան - Ագրարային համալսարան` 26:6 (14:2)
Արցախի պետական համալսարան - Երևանի ՊԻ` 20:21 (10:9)
ԺՏԻ - Վանաձորի մանկավարժական ինստիտուտ` 8:17 (2:14)

3.10.13

Ագրարային համալսարան - Վանաձորի մանկավարժ. ինստիտուտ` 8:32 (5:14)
ԵՊՀ - Երևանի ՊԻ` 18:20 (9:13)
Արցախի պետական համալսարան - ԺՏԻ` 32:18 (10:5)

4.10.13

Երևանի ՊԻ - ԺՏԻ` 28:24 (12:7)
ԵՊՀ - Վանաձորի մակավարժական ինստիտուտ` 19:29 (11:13)
Ագրարային համալսարան - Արցախի պետական համալսարան` 10:25 (3:12)


5.10.13

Երևանի ՊԻ - Ագրարային համալսարան` 28:10 (12:3)
ԵՊՀ - ԺՏԻ` 30:25 (14:12)
Վանաձորի մանկավարժ. ինստիտուտ - Արցախի պետական համալսարան` 32:18 (14:5)

6.10.13

ԵՊՀ - Արցախի պետական  համալսարան` 19:17 (9:9)
Վանաձորի մանկավարժ. ինստիտուտ - Երևանի ՊԻ` 36:29 (17:11)                  
ԺՏԻ - Ագրարային համալսարան` 20:12 (8:3)




ԽԱՂԱՑԱՆԿ
Հայաստանի հանդբոլի մինչև 14 տարեկան պատանիների առաջնության,
9-14 ապրիլ, Երևան

10.04.13

     Ալավերդի - Գավառ` 41:23 (24:11)

       Աջափնյակ Շենգավիթ` 39:16 (20:7)

ՀՄԴ - Վանաձոր` 35:34 (20:17)

   ԽՄՕՄՄ - Արցախ` 18:29 (11:15)


11.04.13

ՀՄԴ - Արցախ` 30:24  (18:10)

             Շենգավիթ - Ալավերդի` 15:32  (11:25)

         Աջափնյակ - Գավառ` 25:22  (17:9)

  ՀՄԴ - ԽՄՕՄՄ` 38:27  (20:17)


12.04.13

       Արցախ - Վանաձոր` 28:25 (17:14)

      Գավառ - Շենգավիթ` 24:15 (16:9)

             Աջափնյակ - Ալավերդի` 28:23 (15:13)

ՀՄԴ - ԽՄՕՄՄ` 28:17 (15:9)


13.04.13

    Վանաձոր - Շենգավիթ` 39:12  (24:9)

                       ԽՄՕՄՄ - Գավառ`19:19  (11:13) լրացուցիչ`4:2

    Արցախ - Աջափնյակ` 26:29  (15:16)

ՀՄԴ - Ալավերդի` 31:30  (16:19)


 

14.04.13

ՀՄԴ - Աջափնյակ` 19:25  (10:15)

Արցախ - Ալավերդի` 32:24 (17:11)

Վանաձոր - Գավառ` 39:29 (24:17)

                                                                                 ԽՄՕՄՄ - Շենգավիթ` 31:22 (20:10)



ԽԱՂԱՑԱՆԿ
Հայաստանի հանդբոլի մինչև 14 տարեկան աղջիկների առաջնության,
2-7 ապրիլ, Երևան

03.04.13

Շենգավիթ - ՀՄԴ` 49:2 (24:2)
Աջափնյակ - Քաջարան` 18:4 (7:0)
ԽՄՕՄՄ - Նոր Նորք` 13:7 (6:4)

04.04.13
ՀՄԴ - Աջափնյակ` 0:14 (0:7)
Գորիս - Նոր Նորք`4:4 (3:2)
Շենգավիթ -  Քաջարան`32:3 (18:1)

05.04.13
Քաջարան - ՀՄԴ` 12:2 (5:0)
Շենգավիթ - Աջափնյակ` 35:2 (25:2)
Գորիս - ԽՄՕՄՄ` 9:12 (4:5)

06.04.13

Աջափնյակ- Գորիս` 6:15 (3:6)

Շենգավիթ - ԽՄՕՄՄ` 29:8 (14:7)

ՀՄԴ -Նոր Նորք` 1:11 (0:7)


07.04.13

Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ` 5:13 (2:6)  

Շենգավիթ - Գորիս` 28:13 (15:7)

Քաջարան - Նոր Նորք` 5:9 (2:5) 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի 1997 թ. ծնված հանդբոլիստների առաջնության, 27-31-ը մարտ, Երևան, ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ


27.03.13

ԽՄՕՄՄ - Շենգավիթ 1` 28:26 (9:13)

Ալավերդի - Հրազդան` 43:21 (20:11)

Քվանտ -  ՀՄԴ` 9:41 (3:21)

Արցախ - Շենգավիթ 2` 36:13 (21:7)


28.03.13

Վանաձոր - Հրազդան` 29:9 (16:2)

Ալավերդի - ՀՄԴ` 35:34 (21:16)

Արցախ - ԽՄՕՄՄ` 36:29 (16:10)

Աջափնյակ - Շենգավիթ 2` 36:16 (20:9)


29.03.13

Շենգավիթ 2 - ԽՄՕՄՄ` 16:34 (11:18)

Աջափնյակ - Շենգավիթ 1` 36:24 (18:10)

ՀՄԴ - Հրազդան` 32:11 (18:7)

Քվանտ - Վանաձոր` 8:18 (4:10)


30.03.13

Շենգավիթ 1 - Շենգավիթ 2` 27:17 (10:10)

Վանաձոր - Ալավերդի` 30:30 (15:15)

Աջափնյակ - Արցախ` 35:33 (11:16)

Քվանտ  - Հրազդան` 15:7 (8:3)


31.03.13

Շենգավիթ 1- Արցախ` 18:33 (6:16)

Վանաձոր - ՀՄԴ` 30:31 (14:6)

Քվանտ - Ալավերդի` 16:22 (9:14)

Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ` 38:30 (16:20)


ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի 1997 թ. ծնված հանդբոլիստուհիների առաջնության, 19-24-ը մարտ, Երևան, ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ


20.03.13

ՀՄԴ - Արցախ` 28:14 (16:8)

Վանաձոր - ԽՄՕՄՄ` 37:13 (20:4)

Շենգավիթ - Աջափնյակ` 37:4 (20:2)


21.03.13

ՀՄԴ - Վանաձոր` 18:16 (7:5)

Շենգավիթ -Արցախ` 16:18 (11:11)

Աջափնյակ - ԽՄՕՄՄ` 7:17 (5:8)


22.03.13

ԽՄՕՄՄ - Շենգավիթ` 11:29 (5:15)

Արցախ - Վանաձոր` 23:24 (14:13)

ՀՄԴ - Աջափնյակ` 23:4 (10:0)


23.03.13

ՀՄԴ - Շենգավիթ` 23:16 (15:8)

ԽՄՕՄ - Արցախ` 11:43 (6:21)

Աջափնյակ - Վանաձոր` 4:25 (1:14)


24.03.13

Վանաձոր - Շենգավիթ` 23:22 (6:11)

ՀՄԴ - ԽՄՕՄՄ` 27:9 (10:3)

Արցախ - Աջափնյակ` 26:4 (13:2)



ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հայաստանի 1994 թ. ծնված հանդբոլիստների առաջնության, 12-15-ը մարտ, Երևան ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ


                                       13.03.2013

 

Վանաձոր - ԼՂՀ` 40:35 (16:12)

ՀՄԴ - Ուսանողական հավաքական` 23:26 (14:11)

 

                  14.03.2013

 

Վանաձոր - Ուսանողական հավաքական` 23:31 (14:12)

ԼՂՀ -ՀՄԴ` 23:28 (14:12)

 

                                       15.03.2013

 

Ուսանողական հավաքական - ԼՂՀ` 28:23 (13:10)

Վանաձոր - ՀՄԴ` 30:31 (17:14)

 

 

 

    

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 Մինչև 15 տարեկան հանդբոլիստների Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ մրցաշար

                                                 6-11-ը նոյեմբերի, Երևան

 

 

07.11.12

1. Վանաձոր - ՀՄԴ` 27:17 (12:10)

2. Աջափնյակ - Գավառ` 28:22 (17:9)

3. Ալավերդի - ԼՂՀ` 35:31 (18:14)

 

08.11.12

4. Վանաձոր - Գավառ` 32:14 (17:6)

5. ՀՄԴ - ԼՂՀ` 22:32 (12:17)

6. Աջափնյակ - Ալավերդի` 34:25 (13:11)

                    

                        09.11.12

7. ՎանաձորԼՂՀ` 25:22 (13:12)

8. Գավառ - Ալավերդի` 32:37 (15:19)

9. ՀՄԴ - Աջափնյակ` 23:24 (10:13)

                    

                        10.11.12

10. ՎանաձորԱլավերդի ` 32:21 (11:10)

11. ԼՂՀ - Աջափնյակ` 20:27 (10: 15)

12. ԳավառՀՄԴ` 34:27 (15:20)

 

11.11.12

13. ԼՂՀԳավառ` 34:19 (15:13)

14. ԱլավերդիՀՄԴ` 35:35 (15:18)

15. ՎանաձորԱջափնյակ` 22:22 (14:12)


ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 Մինչև 15 տարեկան հանդբոլիստուհիների Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ մրցաշար

23-28-ը հոկտեմբերի, Երևան

 

24.10.12

1. ՎանաձորՆոր-Նորք` 32:9 (14:3)

2. ՀՄԴ - ԽՄՕՄ` 29:5 (16:1)

3. ԼՂՀՇենգավիթ` 19:19 (10:6)

 

25.10.12

4. Վանաձոր - ԽՄՕՄ`37:8 (24:6)

5. Նոր-Նորք - Շենգավիթ` 11:36 (5:20)

6.  ՀՄԴ - ԼՂՀ` 26:11 (10:5)

                   

                   26.10.12

7. Վանաձոր - Շենգավիթ`27:22 (15:10)

8. ԽՄՕՄ - ԼՂՀ` 14:39 (5:12)

9. Նոր-Նորք - ՀՄԴ` 6:26 (2:16)

 

27.10.12

10. Վանաձոր - ԼՂՀ` 29:17 (18 :5)

11. Շենգավիթ - ՀՄԴ` 9:32 (2:14)

12. ԽՄՕՄ - Նոր-Նորք`11:14 (6:9)

 

28.10.12

13. ԼՂՀ - Նոր-Նորք` 44:10 (18:6)

14. Վանաձոր - ՀՄԴ` 16:24 (6:12)

15. Շենգավիթ - ԽՄՕՄ` 50:7 (22:5)

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

 Մինչև 18 տարեկան հանդբոլիստների Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ մրցաշար

16-21-ը  հոկտեմբերի,  Վանաձոր

 

17.10.12

1.  ՎանաձորԱլավերդի` 36:23 (19:15)

2.  Աջափնյակ - ԼՂՀ` 27:29 (11:13)

3.  ՀՄԴՇենգավիթ` 27:16 (11:5)

 

18.10.12

4.  ԱլավերդիՇենգավիթ` 29:27 (15:13)

5.  ԱջափնյակՀՄԴ` 25:32 (15:15)

6. Վանաձոր - ԼՂՀ` 34:21(18:12)

                        19.10.12

 7. Ալավերդի - Աջափնյակ`34:38 (21:16)

 8. ԼՂՀՀՄԴ` 14:35 (9:14)

 9. ՎանաձորՇենգավիթ` 40:18 (21:14)


20.10.12

10. Շենգավիթ - Աջափնյակ` 22:32 (7:15)

11. ԼՂՀ - Ալավերդի` 37:17 (16:11)

12. ՎանաձորՀՄԴ` 22:21 (12:11)

                        21.10.12

13. ՀՄԴ - Ալավերդի` 32:16 (21:10)

14. Շենգավիթ - ԼՂՀ` 33:22 (15:13)

15. Վանաձոր - Աջափնյակ 35:32 (21:13)

 

 

 Մինչև 1994 թ. ծնված հանդբոլիստուհիների Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ մրցաշար

                                   ԽԱՂԱՑԱՆԿ

(Երևանի Ֆիզկուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մարզասրահ)

                                         26.09.12

Շենգավիթ – Հանդբոլի մասնագիտացված դպրոց` 15:21 (9:8)

Վանաձոր - ԼՂՀ` 25:16 (9:8)

                                                          27.09.12

ՀՄԴՎանաձոր` 26:19 (13:9)

ՇենգավիթԼՂՀ` 41:22 (23:11)

                                                          28.09.12

ԼՂՀՀՄԴ` 22:34 (9:19)

ՇենգավիթՎանաձոր` 40:28 (22:12)

 

 

Մինչև 18 տարեկան հանդբոլիստուհիների 2012-ի Հայաստանի առաջնություն

 

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Առաջին շրջան

9.03.12

ՀՄԴ-ԼՂՀ`35:15 (14:6)

Շենգավիթ-Վանաձոր` 35:17 (17:7)

 

10.03.12

ԼՂՀ-Շենգավիթ`5:25 (1:13)

Վանաձոր-Շենգավիթ`15:24 (10:10)

 

11.03.12

ԼՂՀ-Վանաձոր`13:22 (7:11)

Շենգավիթ-ՀՄԴ` 19:15 (15:5)

 

 

 

 

Հայաստանի հանդբոլի մինչև 1994թ.ծնված պատանիների 2012թ. առաջնություն
 

 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Առաջին շրջան

 

 

 

1-ին ենթախումբ

 

1. ՀՄԴ

2.Վանաձոր

3. ԼՂՀ

4. Գյումրի

 

2-րդ ենթախումբ

 

1.Շենգավիթ

2.Աջափնյակ

3. Ալավերդի

 

 

 

 

02.03.12

 

ՀՄԴ - Գյումրի` 34:8 (16:3)

Վանաձոր - ԼՂՀ`34:22 (21:14)

14:30 Շենգավիթ - Ալավերդի`32:14 (19:6)

 

 

03.03.12

 

ՀՄԴ - ԼՂՀ` 31:17 (16:3)

Գյումրի - Վանաձոր` 11:30 (5:16)

Ալավերդի - Աջափնյակ` 14:27 (8:16)

 

04.03.12

 

ՀՄԴ - Վանաձոր` 27:32 (9:14)

ԼՂՀ - Գյումրի`34:12 (18:8)

Շենգավիթ - Աջափնյակ` 26:28 (13:14)

05.03.12

Գյումրի - Ալավերդի`11:37 (4:20)

ՀՄԴ - Աջափնյակ`20:21 (9:6)

Շենգավիթ - Վանաձոր` 38:23 (12:17)

06.03.12

ԼՂՀ - Ալավերդի` 32:18 (18:10)

ՀՄԴ - Շենգավիթ` 27:17 (17:9)

Վանաձոր - Աջափնյակ` 27:16 (15:6)

 

 

 

Մինչև 14 տարեկան հանդբոլիստուհիների 2011-ի Հայաստանի առաջնության եզրափակիչ (Երևան)
 

 

Նոյեմբերի 22-27-ը, Երևանի տնտեսագիտական համալսարանի մարզասրահ

Խաղացանկ

23.11.11

ՀՄԴ - Շենգավիթ` 26:13 (10:7)

Արցախ - Ստեփանավան` 24:9 (13:3)

Վանաձոր - Կոտայք` 26:9 (14:5)

24.11.11

Արցախ - Կոտայք` 13:10 (7:6)

Ստեփանավան - Շենգավիթ` 8:21 (4:11)

Վանաձոր – ՀՄԴ` 13:30 (6:15)

25.11.11

Ստեփանավան – Վանաձոր` 3:30 (3:15)

Արցախ – Շենգավիթ` 23:23 (11:10)

Կոտայք – ՀՄԴ` 4:15 (3:9)

26.11.11

Շենգավիթ – Վանաձոր` 21:26 (8:12)

Արցախ - ՀՄԴ` 11:33 (7:16)

Կոտայք – Ստեփանավան` 17:6 (8:1)

27.11.11

Արցախ – Վանաձոր` 23:38 (10:20)

ՀՄԴ – Ստեփանավան`  23:6 (15:3)

Շենգավիթ - Կոտայք` 18:5 (12:4)

 

Մինչ 17 տարեկան հանդբոլիստուհիների Հայաստանի առաջնության երկրորդ շրջան     

Հոկտեմբերի 28-30

ՖԻՄԱ մարզասրահ

Խաղացանկ

28.10.11

ԼՂՀ-ՀՄԴ` 26:30 (12:12)

Շենգավիթ-Վանաձոր` 24:13 (9:3)

29.10.11

Շենգավիթ-ՀՄԴ` 31:17 (18:8)

Վանաձոր-ԼՂՀ` 12:31 (5:16)

30.10.11

Շեգավիթ-ԼՂՀ` 22:15 (14:7)

ՀՄԴ-Վանաձոր` 24:21 (17:13)

ՀՀ հանդբոլի 14 տարեկան պատանիների  առաջնության եզրափակիչ    

Խաղացանկ

19.10.11

1.17.00ՀՄԴ1 - ՀՄԴ2` 25:27

2.18.00Ալավերդի - Աջափնյակ` 24:24

3.19.00Վանաձոր - ԼՂՀ` 25:15

 

20.10.11

1.14.00ՀՄԴ1- Աջափնյակ` 18:37 (9:14)

2.15.00ՀՄԴ2 - ԼՂՀ` 23:29 (12:14)

3.16.00Ալավերդի – Վանաձոր`18:16 (9:8)

 

21.10.11

1.16.00ՀՄԴ1 - ԼՂՀ` 20:28 (10:14)

2.17.00Աջափնյակ - Վանաձոր` 24:23 (10:9)

3.18.00ՀՄԴ2 – Ալավերդի` 23:47 (15:21)

 

22.10.11

1.11.00ՀՄԴ1 - Վանաձոր` 14:30 (8:14)

2.12.00Աջափնյակ- ՀՄԴ2` 46:22 (16:11)

3.13.00ԼՂՀ - Ալավերդի` 18:43 (8:21)

 

23.10.11

1.11.00ԼՂՀ- Աջափնյակ` 22:27 (8:13)

2.12.00Վանաձոր - ՀՄԴ2` 32:18 (16:18)

3.13.00ՀՄԴ1 – Ալավերդի` 16:29 (8:16)

 

 

 

 

ՀՀ հանդբոլի մինչև 17 տարեկանների առաջնություն 2-րդ շրջան
 

ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Հոկտեմբերի 6-ին

14:00 Վանաձոր 1 - Վանաձոր 2` 32:9

15.30 ՀՄԴ - Աջափնյակ` 19:15

17.00 ԼՂՀ - Շենգավիթ` 27:30

Հոկտեմբերի 7-ին

14.00 Վանաձոր 1 – Աջափնյակ` 31:17

15.30 Վանաձոր 2 – Շենգավիթ`  10:39

17.00 ՀՄԴ - ԼՂՀ`38:28

Հոկտեմբերի 8-ին                   

11.00 Վանաձոր 1 – Շենգավիթ` 32:27

12.30 Աջափնյակ – ԼՂՀ` 33:33

14.00 Վանաձոր 2 - ՀՄԴ`  16:28

Հոկտեմբերի 9-ին

11.00 Վանաձոր 1 – ԼՂՀ` 50:22

12.30 Շենգավիթ – ՀՄԴ` 26:35

14.00 Աջափնյակ - Վանաձոր 2` 51:17

Հոկտեմբերի 10-ին

11.00 ԼՂՀ – Վանաձոր 2` 42:25

12.30 Վանաձոր 1 – ՀՄԴ` 30:26

14.00 Շենգավիթ - Աջափնյակ`  27:26

 

 

 

Հանդբոլի Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության եզրափակիչ (մինչև 16 տարեկաններ)
 

2010 թ. նոյեմբերի 5-10-ը Երևանի ՖԻՄԱ-ի մարզասրահ

6.11.10

11:00 պատ. Արցախ-ՀՄԴ`10:23

12:00 աղջ. Արցախ-ՀՄԴ` 12:15

13:00 պատ. Վանաձոր-Շենգավիթ` 34:30

14:00 Մրցումների բացման հանդիսավոր արարողություն

14:00 աղջ. Շենգավիթ-Վանաձոր` 33:18

15:00 պատ. Աջափնյակ-Ալավերդի` 34:19

7.11.10

11:00 աղջ. Արցախ-Վանաձոր` 22:15

12:00 աղջ. Շենգավիթ-ՀՄԴ` 16:16

13:00 պատ. Աջափնյակ-Շենգավիթ` 23:27

14:00 պատ. Ալավերդի-ՀՄԴ` 7:24

12:00 պատ. Վանաձոր-Արցախ` 31:13

8.11.10

14.00 աղջ. Շենգավիթ-Արցախ` 27:15

15:00 աղջ. Վանաձոր-ՀՄԴ` 20:28

Աղջիկների առաջնության մրցանակակիրների պարգևատրում

16:00 պատ. Աջափնյակ-ՀՄԴ` 19:16

17:00 պատ. Շենգավիթ-Արցախ` 31:16

18:00 պատ. Ալավերդի-Վանաձոր` 14:22

9.11.10

13:00 պատ. Շենգավիթ-Ալավերդի` 36:22

14:00 պատ. ՀՄԴ-Վանաձոր` 14:25

15:00 պատ. Աջափնյակ-Արցախ` 29:26

10.11.10

12:00 պատ. Արցախ-Ալավերդի` 24:21

13:00 պատ. Աջափնյակ-Վանաձոր` 13:29

14:00 պատ. ՀՄԴ-Շենգավիթ` 21:21

Պատանիների առաջնության մրցանակակիրների պարգևատրում

15:30 Մրցումների փակման հանդիսավոր արարողություն

 

 

                                       Հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ

                         ՍԱՐԳԻՍ ԱԲՐԱՀԱՄԻ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ

 

 

 

Ծնվել է 1954 թ. մարտի 16-ին Թբիլիսիում:

1970-ին ավարտել է Երևանի թիվ 78 դպրոցը, իսկ 1974-ին Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը:

1974-1990-ին աշխատել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարությունում և «Պետագրոարդ» կոմիտեի վերահսկողության վարչությունում` որպես գլխավոր վերահսկիչ և վերաստուգիչ:

1992-2003-ին զբաղեցրել է մի շարք պատասխանատու պաշտոններ, եղել է ՀՀ մաքսային վարչության պետի տեղակալ, ՀՀ կապի և տրանսպորտի նախարարի տեղակալ, ՀՀ պետական եկամուտների նախարարի, ՀՀ հարկային պետական կոմիտեի հարկային ծառայության պետի տեղակալ:

2003-ից աշխատում է ՀՀ վարչապետի վերահսկողական ծառայության պետ:

Նրան շնորհվել է հարկային ծառայության առաջին դասի պետական խորհրդականի կոչում:

Ս.Գրիգորյանը երկար տարիներ ղբաղվել է հանդբոլով, եղել է Հայաստանի բազմակի չեմպիոն (1974-1976), ճանաչվել է հանրապետության լավագույն դարպասապահ:

Նա երկար տարիներ հանդես է եկել հանդբոլի Հայաստանի հավաքականի կազմում:

Ս. Գրիգորյանը 2002-ից Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահն է:

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

 


                                                      Փոխնախագահ

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Գլխավոր քարտուղար

ԱՆՆԱ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆԻ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ

 

Ծնվել է 1983 թ. հունվարի 13-ին, Երևանում:

2004 ին ավարտել է ԵՊՀ-ի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը, 2006 -ին` նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 

2004-06 թթ. աշխատել է  Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի լրագրության ամբիոնիում` որպես դասախոս:

2006-07 -ին աշխատել է Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայում` որպես մամուլի քարտուղար, 2008-10-ին` որպես գործադիր տնօրեն:

2010-ից Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարն է:

 

 

 

 

ՀԱՆԴԲՈԼԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՖԵԴԵՐԱՑԻԱՅԻ ՆԱԽԱԳԱՀՈւԹՅԱՆ ԿԱԶՄԸ

 

ՍԱՐԳԻՍ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ (Ֆեդերացիայի նախագահ)` ՀՀ վարչապետի վերահսկողական ծառայության պետ)

ՀԱՐՈւԹՅՈւՆ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ (ֆիզկուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի մարզական խաղերի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր)

ԱՐՍԵՆ ՀԱԿՈԲՅԱՆ (ֆեդերացիայի փոխնախագահ)

ԱՆՆԱ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ (ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար)

ԱՐԱՄ ԿԱՐԱՊԵՏՅԱՆ (ՀՀ ԿԳ նախարարության կրթության պետական տեսչության պետ)

ՍՈւՐԵՆ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ (Արցախի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Ստեփանակերտի քաղաքապետ)

ԱՇՈՏ ՂԱԶԱՐՅԱՆ (Երևանի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ)` Երևանի քաղաքապետարանի վարչության պետ, «Երևան» հիմնադրամի նախագահ

ԿԱՐԵՆ ՄԱՆՈւԿՅԱՆ (Շիրակի մարզի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Շիրակի մաքսատան պետ)

ԱՐՍԵՆ ԴԱՐԲԻՆՅԱՆ (Լոռու մարզի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Լոռու փոխմարզպետ

ԱՐՏՈւՇ ՂՈւԿԱՍՅԱՆ (Գեղարքունիքի մարզի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Գեղարքունիքի փոխմարզպետ)

ԱՐԱԴՈԼՈւՆՑ (Սյունիքի մարզի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Սյունիքի փոխմարզպետ)

ՎԱԼԵՐԻ ԲԱԿԼԱՋՅԱՆ (Կոտայքի մարզի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, Կոտայքի փոխմարզպետ)

ԱՐՍԵՆ ՄԽԻԹԱՐՅԱՆ (Աջափնյակի համալիր մարզադպրոցի տնօրեն)

ԱՐՄԵՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ (ՀՀՊՆ քննչական ծառայության պետ, գեներալ-մայոր)

ՀԱՅԿ ՍՏԵՓԱՆՅԱՆ

ՀԵՐՄԻՆԵ ԴՈՒԶՅԱՆ

ԱԼԵՔՍԱՆ ԱՐԵՎՇԱՏՅԱՆ  (ֆեդերացիայի մրցավարական հանձնաժողովի նախագահ)

 

Հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ

ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆ ՀՈՎՀԱՆՆԵՍԻ ՄԵԼՔՈՆՅԱՆ

 

 Ծնվել է  1949թ.  փետրվարի 16-ին Երևանում

1971 թ. ավարտել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը

1984-միչև օրս Հայաստանի ուսանողական ֆեդերացիայի նախագահության անդամ

1995թ.  ՀՀ վաստակավոր մարզիչ                                                                                                  

1992-2002 Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար

2001-2005 Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի նախագահ

 

                                                      Փոխնախագահ

 

 

 

 

 

Подкатегории

Tuesday the 20th. Pointlink.net. z1news.am Copyright @ 2009-2011 AHF.All Rights Reserved.
Copyright 2012

©


Powered by z1news.am