Նորություններ

Հայտարարություն

Հայտնում ենք, որ առաջին անգամ անց է կացվում հանրապետության<<Լավագույն մարզիչ>>  մրցույթ-ստուգատես: Առաջարկում ենք բոլոր մարզադպրոցներին, մարզակումբներին, մրցավարներին, որոնք մասնակցում են Հայաստանի առաջնություններին, ներկայացնել իրենց կարծիքը մինչև 2019թ. դեկտեմբերի 25-ը ՀՀ հանդբոլի ֆեդերացիա կամ գրել ֆեդերացիայի պաշտոնական ֆեյսբուկյան էջին(https://www.facebook.com/Armenian-Handball-Federation-101683674565288/):

ՀՀ հանդբոլի ֆեդերացիա

Շնորհավորում ենք

Հայաստանի Հանդբոլի ֆեդերացիան շնորհավորում է Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մագիստրատուրայի ուսանող Սեյրան Կրոյանին, մագիստրական թեզի գերազանց պաշտպանության կապակցությամբ: Ի դեպ պետք է նշել, որ Ս. Կրոյանը հանդիսանում է Բելգիական ՙՙ Գենտ՚՚ հանդբոլի տղամարդկանց թիմի մարզիչը, որը հանդես է գալիս Բելգիայի բարձրագույն խմբում: Մագիստրոս Սեյրան Կրոյանը ցանկություն է հայտնել անցկացնել մի շարք մարզումներ Հայաստանի երիտասարդական հավաքական թիմի հետ: Մարզումների վայրը և ժամկետը կհայտնվի լրացուցիչ մեր կայքի կամ ֆեյսբուքյան էջում:

Միջազգային որակավորման դասընթացներ հանդբոլից

Ս/թ դեկտեմբերի 12-14-ը ք. Երևանում անցկացվեց մարզիչ-մանկավարժների որակավորման դասընթացներ Եվրոպայի և Հայաստանի հոնդբոլի ֆեդերացիայի փոխհամագործակցության <<Սմարթ>> ծրագրի շրջանակներում: Եվրոպայի ֆեդերացիայի կողմից այս անգամ միջազգային դասախոս է ներկայացել պրոֆեսոր Իգոր Շեստակովը: Նախօրոք համաձայնեցված երկկողմ պայմանավորվածությամբ, կազմվել էր որակավորման դասընթացի թեմատիկան, ինչպես տեսական, այնպես էլ գործնական պարապմունքների ձևաչափով:

Ուրախալի է այն փաստը, որ դասընթացներին մասնակցեցին մեր հանրապետության տարբեր համայնքներից 44 մարզիչ-մանկավարժներ և ցավալի է, որ բացառություն կազմեց Գյումրու մարզադպրոցների մարզիչների ոչ պատասխանատու վերաբերմունքը նման լուրջ միջոցառմանը: Հետաքրքիր էր նաև այն փաստը, որ պարապմունքներին մասնակցեց նաև ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մագիստրոս, Բելգիայի հանդբոլի բարձրագույն խմբի տղամարդկանց <<Գենտ>> թիմի մարզիչ Սեյրան Կրոյանը, որը բավականին լուրջ կարծիք հայտնեց հրավիրված մասնագետի հասցեին: Դասընթացի ավարտին բոլոր մասնակիցները ստացան որակավորման հավաստագրեր:

Ուշադրություն հանդբոլի բոլոր մարզիչներին, մարզադպրոցների տնօրեններին, մարզակումբների ղեկավարներին

Ս/թ դեկտեմբերի 12-14-ը Երևանում անց է կացվելու մարզիչ-մանկավարժների տեսական և գործնական սեմինար պարապմունքներ, որը կանցկացնի հանդբոլի Եվրոպայի ֆեդերացիայի կողմից նշանակված մասնագետ Իգոր Շեստակովը: Որակավորման դասընթացները կանցկացվեն Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի մարզախաղերի ամբիոնում` ս/թ դեկտեմբերի 13-ին: Դասընթացները կանցկացվեն ռուսերեն լեզվով և մասնակիցները սեմինար պարապմունքների ավարտից հետո կստանան միջազգային հավաստագրեր: Ցանկացողները կարող են ցուցակագրվել կուրսերի անցկացման պատասխանատու, ֆեդերացիայի մարզչական խորհրդի նախագահ Սերգեյ Գևորգյանի մոտ:

Կոնտակտային հեռախոս` 055681328

Սկսվել է հանդբոլի կանանց Աշխարհի 24-րդ առաջնությունը

Հայտնում ենք մեր մարզասերներին, մասնավորապես հանդբոլի սիրահարներին, որ ս/թ նոյեմբերի 30-ից Ճապոնիայի Կումամոտո քաղաքում սկսվել է կանանց հանդբոլի Աշխարհի 24-րդ առաջնությունը, որին մասնակոցում են 24 թիմեր, որոնք բաժանված են 4 ենթախմբերի, յուրաքանչյուրում 6-ական հավաքականներ: Ի տերբերություն Աշխարհի նախորդ առաջնության, այս տարվա կանոնակարգով, եզրափակիչ փուլ են դուրս գալիս յուրաքանչյուր ենթախմբից 3-ական թիմեր, որոնք էլ կպայքարեն մրցանակային տեղերի համար:

Ուշագրավ է այն փաստը, որ թիմերը մրցումներն անց են կացնում Ճապոնիայի Կումամոտո քաղաքի գիմնազիայի մարզադահլիճներում, որտեղ տեղավորվում են 2000-ից ոչ պակաս հանդիսականներ: Երազել կարելի է նման դահլիճներ ունենալու մասին: ՀՀ հանդբոլի ֆեդերացիան ամենօրյա նորություններ կտեղադրի իր կայքում, մարզասերներին էլ ավելի ինֆորմացված պահելու համար աշխարհի առաջնության արդյունքներին: Թիմերը բաժանվել են 4 ենթախմբերի: Ստորև ներկայացնում ենք մրցաշարային աղյուսակները, որը կթարմացվի յուրաքանչյուր խաղային օրվանից հետո: Միաժամանակ տեղեկացնում ենք մարզասերներին, որ խաղերի ուղիղ հեռարձակումներին կարող եք հետևել ռուսական МАТЧ ТВ ալիքներով, եթե ունեք այդ հնարավորությունը:

A ենթախումբ

N

Թիմեր

1

2

3

4

5

6

Միավոր

Գրաված տեղ

1

Նորվեգիա 

 

 

28:25 

 36:20

28:30 

30:24 

42:16

 8

 2

 2

 2

 0

 2

2

2

Սերբիա 

 25:28

 

29:27 

 23:36

32:25

46:27

 0

 2

2

2

3

Սլովենիա 

 20:36

27:29 

 

32:26 

24:33

39:26 

 4

 5

 0

 

 2

0

4

Նիդերլանդներ 

30:28 

36:23 

26:32

 

35:28 

51:23 

 8

 2

 2

0

 

 2

5

 Անգոլա

24:30 

25:32

 33:24

28:35 

 

40 :30

 4

 4

 0

0

 2

 0

 

6

 Կուբա

16:42

27:46

 26:39

23:51 

30:40 

 

 0

0

 

0

 

B ենթախումբ

N

Թիմեր

1

2

3

4

5

6

Միավոր

Գրաված տեղ

1

Դանիա

 

 

25:26 

26:26

 20:18

 24:18

37:12

 3

 0

1

 2

2

2

Գերմանիա

26:25 

 

 27:27

25:27 

34:20

34:8

 2

 1

 0

2

2

3

Հրվ. Կորեա

26:26

27:27 

 

29:27

 33:27

34:17

 8

1

 1

 

2

 2

 2

4

Ֆրանսիա

 18:20

 27:25

27:29

 

19:19

46:7 

 5

 4

 0

0

 

1

 2

5

Բրազիլիա

18:24 

24:30

27:33 

19:19

 

31:9 

 3

 5

0

 0

1

 

 2

6

Ավստրալիա

12:37

8:34

17:34 

7:46 

3:31 

 

 0

0

0

 0

 0

 0

 

C ենթախումբ

N

Թիմեր

1

2

3

4

5

6

Միավոր

Գրաված տեղ

1

Հունգարիա

 

 

25:29

 24:25

 30:20

27:28 

39:15

0

 0

 2

 1

2

2

Իսպանիա

29:25

 

 27:26

29:20 

31:16

43:16 

10 

 1

2

 2

 2

2

 2

3

Մոնտենեգրո

 25:24

 26:27

 

29:25

27:26 

30:21

 8

 2

 2

 

2

 2

2

4

Սենեգալ

 20:30

20:29 

25:29

 

24:29

30:20 

 5

 0

 0

0

 

0

5

Ռումինիա

28:27 

16:31

 26:27

29:24

 

22:20 

 6

 3

 2

0

 0

2

 

6

Ղազախստան

15:39

0

16:43 

0

21:30

0

20:30

20:22

 

D ենթախումբ

N

Թիմեր

1

2

3

4

5

6

Միավոր

Գրաված տեղ

1

Ռուսաստան

 

 

 30:32

33:23 

35:22 

 34:13

26:11

 0

 2

 2

 2

2

2

Շվեդիա

 32:30

 

 34:26

30:23 

26:16

32:19 

 10

 2

 2

 2

2

3

Ճապոնիա

 23:33

 26:34

 

24:20

28:16 

35:18 

 3

 0

 

2

4

Արգենտինա

22:35 

23:30 

20:24

 

 25:16

34:28

4

 0

 0

0

 

 2

 2

5

Կոնգո ԴՀ

13:34 

16:26

16:28 

16:25 

 

 25:24

 2

 5

 0

0

 0

 

6

Չինաստան

11:26

0

19:32

15:38

28:34

0

24:25

 

 0

Շնորհավորում ենք

 

 

ՀայաստանիՀանրապետության 2019թ. հանդբոլի մեծահասակների առաջնության լավագույն խաղացողները 

ըստ խաղային տեղերի

 

 

1.       1.    Ձախ անկյուն  1)Մխիթարյան Վարդգես(Արցախ) 5 ձայն  2) Վարդանյան Կարեն (Չարբախ) 3 ձայն, Ազիզյան Արայիկ(Վանաձոր) 3 ձայն

                                

 

2.        Ձախ կիսամիջին1)Սահակյան Ռաֆիկ (Արցախ) 3 ձայն,2) Մխիթարյան Վարդգես (Արցախ) 3 Ձայն  3) Շևչենկո Բորիս (Վանաձոր) 3 Ձայն

                                    

 

3.         Կենտրոն   1) Դալլաքյան Էրիկ (Վանաձոր) 11 ձայն,  2) Զախարյան Աշոտ(Գավառ) 3 ձայն

 

 

4.     Աջ կիսամիջին1) Շևչենկո Բորիս (Վանաձոր) 6 ձայն,  2) Սահակյան Սարգիս (Արցախ) 3 ձայն,  3)  Մկրտչյան Նարեկ (Վանաձոր) 2 ձայն 

 

 

5.         Աջ անկյուն       1) Ազիզյան Սուրեն (Պոլիտեխնիկ) 3 ձայն,2) Սիմոնյան Էրիկ(Ալավերդի) 2 ձայն, 3) Վարդանյան Կարեն (Չարբախ) 2 ձայն

  

 

6.         Գծի խաղացող    1) Շերմազանով Դավիթ(Արցախ) 5 ձայն,  2) Ավագյան Գևորգ (Չարբախ) 5 ձայն  3) Այվազյան Գեորգի (Պոլիտեխնիկ) 3 ձայն   

 

 

7.         Դարպասապահ  1) Հովսեփյան Էդգար(Վանաձոր) 5 ձայն 2) Բոքսյան Հայկ (Արցախ) 4 ձայն  3) Ապրեսյան Սերգեյ (Պոլիտեխնիկ) 3 ձայն

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday the 22nd. Pointlink.net. z1news.am Copyright @ 2009-2011 AHF.All Rights Reserved.
Copyright 2012

©


Powered by z1news.am